Veikalos nonāk iedzīvotāju iecienītākās “Laimas” vēsturiskās konfektes “Karakums” un “Talismans”

28.05.2018

Latvijā mīlētākais saldumu zīmols “Laima” par godu Latvijas simtgadei ražos divas vēsturiskās konfektes “Karakums” un “Talismans”, kas jau atrodamas veikalu plauktos. Abas konfektes kā iecienītākās no 10 “Laimas” vēsturiskajām konfektēm izvēlējās Latvijas iedzīvotāji pērnā gada nogalē, balsojot par tām “Nostalģijas” projekta ietvaros.

Latvijā mīlētākais saldumu zīmols “Laima” par godu Latvijas simtgadei ražos divas vēsturiskās konfektes “Karakums” un “Talismans”, kas jau atrodamas veikalu plauktos. Abas konfektes kā iecienītākās no 10 “Laimas” vēsturiskajām konfektēm izvēlējās Latvijas iedzīvotāji pērnā gada nogalē, balsojot par tām “Nostalģijas” projekta ietvaros.

“Laimas Nostalģijas” projekts tika radīts ar mērķi iepazīstināt un atgādināt Latvijas iedzīvotājiem par saldākajām vēstures lappusēm un svarīgākajiem notikumiem.  Projekta laikā “Laima” aicināja ikvienu balsot par vēsturiskajām konfektēm, kuras viņi vēlētos nobaudīt atkal.

Gatavojoties Latvijas valsts simtgadei, mēs ar “Laimas” šokolādes muzeju rūpīgi šķetinājām un pārskatījām “Laimas” pēdējo simts gadu vēsturi, lai kopīgi ar Latvijas iedzīvotājiem dotos ceļojumā pa vēstures līkločiem, iepazīstinot ar šokolādes konfekšu attīstību kopš Latvijas Republikas proklamēšanas 1918. gadā. Ņemot vērā iedzīvotāju vēlmes un balsojumu, mēs atjaunojām divas vēsturiskās “Laimas” konfektes, kas ir sava laikmeta vēstneses šodien, līdzi nesot savu dekāžu stāstus un tendences,” stāsta Orkla Confectionery & Snacks Latvija sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja Lineta Mikša.

Konfektes “Talismans”, kas kopumā saņēma 841 balsi, pirmsākumi meklējami tālajā 1925. gadā. Toreiz šokolādes fabrika “Maķedonija” pārtapa par akciju sabiedrību “Laima” un tika uzsākta rūgteni saldās cigoriņu pomādes “Talismans” ražošana. Savukārt pralinē konfekte “Karakums” ar vafeļu gabaliņiem bija 50. gadu iecienītākā šokolādes konfekte. Tieši “Karakums”, kas cieņā bijusi vairākas dekādes, projekta ietvaros bija izteikta līdere Latvijas iedzīvotāju vidū, kopā saņemot 1 176 balsis. Konfektes “Talismans” un “Karakums” būs pieejamas veikalu plauktos tikai 2018. gadā.

No 2017. gada 25. oktobra līdz 2017. gada 17. novembrim “Laima” aicināja ikvienu Latvijas iedzīvotāju balsot par kādu no 10 “Laimas” konfektēm, kas bijušas iecienītas pagājušajās dekādēs. Balsot bija iespējams par tādām vēsturiskajām “Laimas” konfektēm kā “Talismans”, “Dienvidnakts”, “Upeņu”, “Karakums”, “Daile”, “Banānu”, “Jūrmala”, “Daile”, “Līgo”, “Rēbuss” un “Ananass”. Kampaņas ietvaros kopumā tika saņemtas teju 5 000 balsis.