Starptautiskās šokolādes dienas svinības Rīgā apmeklē vairāk nekā 2 700 viesi

14.07.2017

Latvijā iemīļotākais saldumu zīmols “Laima” 11. jūlijā Rīgas iedzīvotājus un viesus aicināja uz īpašām Starptautiskās šokolādes dienas svinībām. Visas dienas garumā Miera ielā 22 – gan pie “Laima” šokolādes fabrikas, gan unikālajā “Laimas” šokolādes muzejā bija sarūpēti dažādi gardi un interesanti pārsteigumi, kā arī tika atklāts īpašais “Laima” šokolādes konfekšu “Asorti” soliņš 11.tramvaja pieturvietā „Laima” virzienā uz Mežaparku. Kopumā visas dienas garumā šokolādes dienas svinības apmeklēja vairāk nekā 2 700 viesi.

Latvijā iemīļotākais saldumu zīmols “Laima” 11. jūlijā Rīgas iedzīvotājus un viesus aicināja uz īpašām Starptautiskās šokolādes dienas svinībām. Visas dienas garumā Miera ielā 22 – gan pie “Laima” šokolādes fabrikas, gan unikālajā “Laimas” šokolādes muzejā bija sarūpēti dažādi gardi un interesanti pārsteigumi, kā arī tika atklāts īpašais “Laima” šokolādes konfekšu “Asorti” soliņš 11.tramvaja pieturvietā „Laima” virzienā uz Mežaparku. Kopumā visas dienas garumā šokolādes dienas svinības apmeklēja vairāk nekā 2 700 viesi.

Otrdienas, 11.jūlija, rītā zīmols “Laima” 11. tramvaja pieturvietā „Laima”, Miera ielā atklāja īpaši veidoto šokolādes soliņu konfekšu “Asorti” veidolā, savukārt “Laimas” šokolādes muzejā visas dienas garumā viesus sagaidīja dažādu gadsimtu tēli, kuri priecēja ikvienu interesentu ar aizraujošu stāstījumu par “Laima” un šokolādes vēsturi, pavadīja cauri neaizmirstamam šokolādes piedzīvojumam.

Dienas noslēgumā, plkst. 22.00, “Laima” sadarbībā ar filmu/televīzijas studiju “Spektrs” organizēja unikālu bezmaksas brīvdabas kino seansu “Laima” fabrikas pagalmā (Miera iela 22), piedāvājot vienu no visu laiku slavenākajām ģimenes filmām – klasisko “Villijs Vonka un šokolādes fabrika” (“Willy Wonka and the Chocolate Factory”).

Kopumā visas dienas garumā svinības apmeklēja vairāk nekā 2 700 viesi, no kuriem 1 700 devās šokolādes piedzīvojumā “Laima” šokolādes muzejā, bet vairāk nekā 1 000 šokolādes dienas viesi apmeklēja kino seansu. Kopumā šokolādes dienas svinību ietvaros tika apēsti vairāk nekā 200 kg šokolādes saldumu, kā arī izdzerti 130 litri karstās šokolādes.

Starptautisko šokolādes dienu 1995. gadā pirmoreiz atzīmēja šokolādes mīļi Francijā, bet šodien šie gardie svētki ir iecienīti teju visā pasaulē. Tomēr ASV šokolādes dienu svin ievērojami biežāk  – trīs reizes gadā: 11. jūlijā Starptautisko šokolādes dienu, bet 7. jūlijā un 28. oktobrī – Nacionālās šokolādes dienas. Kopš 2012. gada arī “Laima” ir ieviesusi šo tradīciju Latvijā, ik gadu sarūpējot interesantus pasākumus un aktivitātes Rīgas iedzīvotājiem un viesiem.