Par godu Latvijas simtgadei “Laima” 2018. gadā ražos vēsturiskās konfektes “Karakums” un “Talismans”

22.11.2017

Latvijā mīlētākais saldumu zīmols “Laima” par godu Latvijas simtgadei radīja projektu “Nostalģija”, kura ietvaros atgādināja Latvijas iedzīvotājiem par saldākajām vēstures lappusēm un svarīgākajiem dekāžu notikumiem. Projekta laikā “Laima” aicināja ikvienu balsot par vēsturiskajām konfektēm, kuras vēlētos nobaudīt atkal. Balsošanas rezultātā “Laima” ražos divas no pagājušo dekāžu iemīļotākajām konfektēm “Karakums” un “Talismans”, kas būs pieejamas tikai 2018. gadā.

Latvijā mīlētākais saldumu zīmols “Laima” par godu Latvijas simtgadei radīja projektu “Nostalģija”, kura ietvaros atgādināja Latvijas iedzīvotājiem par saldākajām vēstures lappusēm un svarīgākajiem dekāžu notikumiem. Projekta laikā “Laima” aicināja ikvienu balsot par vēsturiskajām konfektēm, kuras vēlētos nobaudīt atkal. Balsošanas rezultātā “Laima” ražos divas no pagājušo dekāžu iemīļotākajām konfektēm “Karakums” un “Talismans”, kas būs pieejamas tikai 2018. gadā.

Katra Latvijas desmitgade ir bijusi ar savu raksturu, stilu un garšu, tostarp iecienītu “Laimas” šokolādes konfekti. Mums ir patiess prieks par iedzīvotāju atsaucību un vēlmi izzināt šokolādes konfekšu vēsturi Latvijā. Par godu Latvijai un tās iedzīvotājiem jau 2018. gada pavasarī veikalu plauktos nonāks konfektes “Karakums” un “Talismans”, kas tiks ražotas pēc senām, unikālām “Laimas” meistaru radītām receptūrām,” skaidro Orkla Confectionery & Snacks Latvija sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja Lineta Mikša.

Konfekte “Talismans” kopumā saņēma 841 balsi. “Talismans” bija divdesmito gadu iecienītākā konfekte, kuras pirmsākumi meklējami tālajā 1925. gadā. Toreiz šokolādes fabrika “Maķedonija” pārtapa par akciju sabiedrību “Laima” un tika uzsākta rūgteni saldās cigoriņu pomādes “Talismans” ražošana. Savukārt konfekte “Karakums” projekta ietvaros bija izteikta līdere Latvijas iedzīvotāju vidū, kopā saņemot 1 176 balsis. Pralinē konfekte “Karakums” ar vafeļu gabaliņiem bijusi vairāku paaudžu iecienītākā šokolādes konfekte, iespējams, tieši tādēļ izpelnījusies tik lielu atbalstu.

No 2017. gada 25. oktobra līdz 2017. gada 17. novembrim “Laima” aicināja ikvienu Latvijas iedzīvotāju balsot par kādu no 10 “Laimas” konfektēm, kas bijušas iecienītas pagājušajās dekādēs. Balsot bija iespējams par tādām vēsturiskajām “Laimas” konfektēm kā “Talismans”, “Dienvidnakts”, “Upeņu”, “Karakums”, “Daile”, “Banānu”, “Jūrmala”, “Daile”, “Līgo”, “Rēbuss” un “Ananass”. Kampaņas ietvaros kopumā tika saņemtas teju 5 000 balsis.