“Orkla Latvija” uzsāk pāreju uz atbildīgi iegūta kakao izmantošanu saldumu ražošanā

17.06.2021

“Orkla Latvija” 2021. gadā uzsākusi pakāpenisku pāreju uz atbildīgi iegūta kakao izmantošanu zīmola “Laima” produkcijas ražošanā. Šobrīd ar kakao, kas saņēmis “Rainforest Alliance” serti-fikātu, tiek ražotas zīmola “Laima” šokolādes dražejas, kā arī konfektes "Rudzupuķe" un "Vēt-rasputns". Pavisam drīz ar atbildīgi iegūtu kakao tirgū būs pieejamas arī "Laimas" "Mad Milk" piena šokolādes tāfelītes, "Prozit" konfekšu kārbas, “Selgas” cepumi un sāļie zemesrieksti šoko-lādē, cepumu bumbas piena šokolādē un citi produkti, bet līdz 2024. gadam pakāpeniski viss “Laimas” un "Selgas" šokolādes saldumu sortiments.

“Orkla Latvija” 2021. gadā uzsākusi pakāpenisku pāreju uz atbildīgi iegūta kakao izmantošanu zīmola “Laima” produkcijas ražošanā. Šobrīd ar kakao, kas saņēmis “Rainforest Alliance” sertifikātu, tiek ražotas zīmola “Laima” šokolādes dražejas, kā arī konfektes "Rudzupuķe" un "Vētrasputns". Pavisam drīz ar atbildīgi iegūtu kakao tirgū būs pieejamas arī "Laimas" "Mad Milk" piena šokolādes tāfelītes, "Prozit" konfekšu kārbas, “Selgas” cepumi un sāļie zemesrieksti šokolādē, cepumu bumbas piena šokolādē un citi produkti, bet līdz 2024. gadam pakāpeniski viss “Laimas” un "Selgas" šokolādes saldumu sortiments. 

Kakao ir galvenā šokolādes sastāvdaļa, tādēļ tā ieguves praksei, izcelsmei un kvalitātei ir būtiska nozīme. Kakao koku audzēšana ir iespējama tikai noteiktos apstākļos, tieši tādēļ lielākā daļa kakao koku aug tikai šaurā apvidū ap ekvatoru. Diemžēl šajos reģionos, kuros tiek īstenota kakao koku audzēšana, augļu novākšana un nodošana pārstrādei, iedzīvotāju ikdiena ir sarežģīta dažādu ekonomisko un sociālo apstākļu dēļ. Tieši tādēļ “Rainforest Alliance” ir izstrādājusi kakao sertifikācijas programmu, kas veicina ilgtspējīgāku kakao audzēšanu šajos reģionos. Kakao stratēģijas galvenās prioritātes ir pārliecība, dalīta atbildība, piegādes ķēdes pārredzamība, rentabilitāte un noturība. Līdz ar pievienošanos šai programmai mēs apliecinām mūsu apņemšanos strādāt arvien ilgtspējīgāk, lai palīdzētu uzlabot kakao audzētāju darba un dzīves apstākļus. “Rainforest Alliance” sertifikāta logo uz produkta iepakojuma norāda, ka uzņēmums iegulda atbildīga kakao audzēšanā, bet šokolādes cienītāji, iegādājoties produktus ar šo logo, to atbalsta,” norāda “Orkla Latvija” komunikācijas vadītāja Lineta Mikša. 

Jau no 2020. gada zīmola “Laima” “MadMilk” kolekcijas šokolādes tāfelīšu un dražeju ražošanā tiek izmantots “Rainforest Alliance” sertificēts kakao, savukārt no šā gada uz šo produktu iepakojumiem atrodams īpašs logo. “Rainforest Alliance” logo apliecina, ka šajos “Orkla Latvija” produktos izmantotais kakao ir audzēts saskaņā ar “Rainforest Alliance” ilgtspējīgas lauksaimniecības standartu. Šādu sertifikātu piešķir lauksaimniekiem, kuru ražošanas metodes gādā par sociālo, ekonomisko un vides labklājību.

2018. gadā “Rainforest Alliance” apvienojās ar līdzšinējo atbildīgā kakao sertifikācijas programmu “UTZ”, lai stiprinātu atbildīgu praksi kakao audzēšanā. “Rainforest Alliance” ir starptautiska nevalstiskā organizācija, kas darbojas vairāk nekā 60 valstīs. “Rainforest Alliance” gādā par to, lai tiktu aizsargāti meži, nodrošināti lauksaimniekiem taisnīgi ienākumi, garantētas cilvēktiesības un mazināta ietekme uz klimatu. Vairāk par programmu iespējams uzzināt šeit: https://www.rainforest-alliance.org/

“Laimas” sortimentu šobrīd veido vairāk nekā 200 dažādi šokolādes saldumi, kā arī tas tiek regulāri pilnveidots un attīstīts. Līdz pat jaunās “Laimas” ražotnes darbības uzsākšanai, Rīgā turpinās “Laimas” saldumu ražošana ar specializāciju, ražojot šokolādes konfektes, šokolādes un graudaugu batoniņus, šerbetus, zefīrus, vafeļu konfektes, vafeļu tortes, marmelādes un arī “Laimas” ekskluzīvos, ar rokām gatavotos saldumus.

Kā ziņots iepriekš, “Orkla Latvija” šogad Ādažos durvis vērs “Laimas” jaunajai ražotnei, kuras būvniecībā un zīmola turpmākā attīstībā investēti 20 miljoni eiro. “Laimas” Latvijas komanda turpina strādāt pie inovatīvām receptūrām, kas tiek veidotas tepat Latvijā, turklāt jaunajā “Laimas” ražotnē Ādažos atradīsies moderna attīstības laboratorija, kas ļaus attīstīt un pilnveidot arvien jaunus “Laimas” produktus.