“Orkla Confectionery & Snacks Latvija” investē 220 000 eiro jaunā balto zefīru pakošanas iekārtā

15.05.2018

Latvijā vadošais šokolādes un konditorejas izstrādājumu, kā arī uzkodu ražošanas uzņēmums “Orkla Confectionery & Snacks Latvija” investējis 220 tūkstošus eiro balto zefīru pakošanas iekārtā. Jau 2018. gada vasarā veikalu plauktos nonāks “Laimas” baltie zefīri jaunā dizaina iepakojumā.

Latvijā vadošais šokolādes un konditorejas izstrādājumu, kā arī uzkodu ražošanas uzņēmums “Orkla Confectionery & Snacks Latvija” investējis 220 tūkstošus eiro balto zefīru pakošanas iekārtā. Jau 2018. gada vasarā veikalu plauktos nonāks “Laimas” baltie zefīri jaunā dizaina iepakojumā.

“Kvalitāte ir mūsu vadmotīvs visos uzņēmuma procesos. Tādēļ mēs regulāri investējam šo procesu attīstībā, lai garantētu  augstākās kvalitātes produktu radīšanu – sākot no idejas līdz pat nonākšanai pie pircējiem visā Latvijā un ārvalstīs. Pēdējo gadu laikā esam veikuši vairākus nozīmīgus ieguldījumus visu produktu kategoriju attīstībā, tostarp zefīru ražošanas modernizēšanā, piedāvājuma paplašināšanā, kā arī jaunu risinājumu radīšanā, lai nodrošinātu patērētājiem labāko pieredzi, lietojot “Laimas” produktus,” stāsta Lineta Mikša, “Orkla Confectionery & Snacks Latvija” Sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja.

Jaunā zefīru iekārta sniegs iespēju automatizēt pakošanas procesus, tādējādi kāpinot ražošanas efektivitāti. Iekārtā ir apvienota produktu svēršana un pakošana, kas iepriekš tika veikta manuāli. Pakošanas iekārta nosver zefīrus un saber paciņā, turklāt tā veic arī paciņas formēšanu un veidošanu, aizkausējot iepakojumu. Jaunā iekārta darbojas automātiski – to vada speciāla datorprogramma.

Jauniegādātā pakošanas iekārta sniedz iespēju zefīrus saiņot arī dažāda izmēra paciņās, jo eksporta tirgos baltie zefīri ir pieprasīti 500 gramu iepakojumos.

Pakošanas iekārta pēc “Orkla Confectionery & Snacks Latvija” pasūtījuma ir tapusi Vācijā un Japānā. Lēmumu par jaunās iekārtas iegādi uzņēmums pieņēma jau pagājušā gadā, kad tika plānota šā gada biznesa attīstība.

Pērn par 25% pieauga “Laimas” klasisko zefīru pārdošanas apjomi. Šajā kategorijā zīmols “Laima” piedāvā piecu veidu garšas klasiskajiem zefīriem – vaniļas, aveņu, dzērveņu, melleņu un krējuma, no kuriem iecienītākā zefīru garša gan Latvijā, gan eksporta tirgos ir vaniļas.

”Laimas” zefīri ir unikāls produkts, kuram līdzīgu pasaulē atrast ir teju neiespējami. Gan Latvijā, gan mūsu eksporta tirgos zefīri ik gadu kļūst arvien populārāki. Šā gada pirmajos  četros mēnešos zefīru pārdošanas apjomi eksporta tirgos ir auguši par 4%, kas liecina par to, ka šis našķis gūst patērētāju novērtējumu arī citur pasaulē, ” papildina Lineta Mikša.

Ņemot vērā aizvien augošo pieprasījumu pēc zefīriem, uzņēmums saviem klientiem regulāri piedāvā jaunumus. Arī šā gada vasarā saldummīļi tiks lutināti ar divām jaunām balto zefīru garšām – vīnogu un banānu-zemeņu. Produkti būs pieejami ierobežotā daudzumā.

“Laimas” baltie zefīri ir viegls un gaisīgs saldums, kas nesatur taukus, un tā pamatmasas sastāvā ir dabīgs ābolu biezenis un olu baltums, kuros ir dažādas vērtīgas šķiedrvielas un minerālvielas. Visi baltie zefīri ir Latvijas Diētas ārstu asociācijas ieteikts kārums, sabalansēta uztura un aktīva dzīvesveida piekritējiem.