“Laimas” namiņā šogad piepildīti 1 200 bērnu sapņi

04.01.2017

Šī gada 2. janvārī ir noslēdzies “Laimas” namiņa projekts. “Laimas” namiņa un Bērnu slimnīcas fonda pārstāvji izsaka pateicību Latvijas iedzīvotājiem un viesiem par rekordlielu atsaucību un sniegto palīdzību, lai piepildītu 1 200 Latvijas maznodrošināto daudzbērnu ģimeņu bērnu un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Onkoloģijas nodaļas mazo pacientu sapņus.

Šī gada 2. janvārī ir noslēdzies “Laimas” namiņa projekts. “Laimas” namiņa un Bērnu slimnīcas fonda pārstāvji izsaka pateicību Latvijas iedzīvotājiem un viesiem par rekordlielu atsaucību un sniegto palīdzību, lai piepildītu 1 200 Latvijas maznodrošināto daudzbērnu ģimeņu bērnu un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Onkoloģijas nodaļas mazo pacientu sapņus.

“Vairāk nekā 2 000 cilvēku “Laimas” namiņā šogad palīdzēja ar labām domām un sen lolotām bērnu dāvanām radīt priecīgus svētkus ģimenēm visā Latvijā. Cilvēku atsaucība un sirsnīgums “Laimas” namiņa piecu gadu darbības laikā ir iedvesmojis mūs neapstāties pie sasniegtā un ik gadu iepriecināt arvien vairāk bērnus gan maznodrošinātajās daudzbērnu ģimenēs, gan ienest svētku brīnumu un gaišumu Bērnu slimnīcas Onkoloģijas nodaļas mazo pacientu ikdienā. Esam no sirds pateicīgi visiem, kuri iesaistījās un atbalstīja šo labdarības projektu,” skaidro “Orkla Confectionery & Snacks Latvija” sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja Lineta Mikša.

“Esam saviļņoti un priecīgi par šo svētku sajūtu, ko Bērnu slimnīcas Onkoloģijas nodaļā jau trešo gadu pēc kārtas ienesa “Laimas” namiņa projekta atbalstītāji. Bērnu prieks un laime, ieraugot svētku sveicienu, liek uz brīdi aizmirst, ka gada sirsnīgākais laiks jāpavada slimnīcā, jo saslimšana ir ļoti nopietna un nepieciešama liela pacietība un spēks ceļā uz atlabšanu. Sūtām siltus un sirsnīgus pateicības vārdus visiem atbalstītājiem un ceram, ka arī nākamajā gadā mums kopīgiem spēkiem izdosies iepriecināt vēl vairāk bērnus visā Latvijā un Bērnu slimnīcā,” uzsver Bērnu slimnīcas fonda priekšsēdētāja Liene Dambiņa.

Šogad ar sabiedrības un uzņēmumu atbalstu ir izdevies sagādāt bērniem visas viņu kārotās dāvanas, tostarp 142 velosipēdus, 141 rotaļu mašīnu, 127 lelles, 120 lego un 55 mobilos tālruņus un vēl daudz ko citu. Papildus populārākajām lietām, šogad bērni ir sapņojuši un Ziemassvētkos saņēmuši noderīgas lietas savu talantu attīstīšanai – sintezatorus, ģitāras, hokeja inventāru, florbola nūjas. Līdztekus lielākām dāvanām, bērni sapņoja arī par tādām ikdienā nepieciešamām lietām kā gultiņa, apģērbs, kosmētika un saldumi. 2016. gada “Laimas” namiņa apmeklētāji bērniem sarūpējuši arī sirsnīgas un netradicionālas dāvanas – zivtiņu akvārijā, elektrisko urbjmašīnu, dinamometrisko atslēgu. Šī gada mīļākais lūgums tika saņemts no kādas meitenes, kura Ziemassvētkos vēlējās saņemt vienkārši daudz mīlestības.

Kā jau ziņots iepriekš, turpinot pagājušajā gadā aizsākto tradīciju, pirmo bērnu veidoto kartīti no “Laimas” namiņa brīnumu egles arī izvēlējās Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa kundze Iveta Vējone. Šogad Vējoņu ģimene piepildīja Ziemassvētku vēlēšanos sešu bērnu audžu ģimenei no Līgatnes novada. Līdz ar Vējoņu ģimenes aicinājumu, “Laimas” namiņu apmeklēja arī tādas sabiedrībā pazīstamas personības kā bijusī Latvijas Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga, televīzijas projektu un pasākumu vadītāja Anna Rozīte, dīdžejs un televīzijas, radio raidījumu vadītājs Toms Grēviņš ar ģimeni, televīzijas personība Katrīne Sauliete, dziedātāja Māra Upmane-Holšteina, kā arī dzīvesstila blogere Dace Alpa. Šogad akcijā iesaistījās vadošais mobilo sakaru operators “Tele2” un palīdzēja īstenot  vairāku bērnu loloto ieceri par mobilo tālruni, bet tik ļoti kārotos divriteņus bērniem dāvināja Olimpisko spēļu dalībnieki Rihards Veide, Kristens Krīgers un Māris Štrombergs sadarbībā ar sporta preču veikalu “Xsports”.

“Laimas” namiņš pie Laimas pulksteņa šogad darbojās jau piekto gadu, un kopš 2012. gada, kopā tajā ir piepildīti vairāk nekā 3 700 bērnu sapņi Ziemassvētkos. Namiņa darbības mērķis bija sarūpēt gaišus, sirsnīgus un priecīgus Ziemassvētkus  tām ģimenēm, kas pašas to nevar atļauties. Trešo gadu pēc kārtas “Laimas” namiņa projektā iesaistījās arī Bērnu slimnīcas fonds, lai iepriecinātu un ienestu Ziemassvētku brīnumu Onkoloģijas nodaļas mazo pacientu ikdienā, kuriem svētkus nācās pavadīt slimnīcā.