Cilvēki Latvijā visvairāk mīl dabu un ģimeni

09.05.2018

Šī gada 4. maijā “Orkla Confectionery & Snacks Latvija” un iemīļotākais saldumu zīmols “Laima” sveica Latvijas iedzīvotājus Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, piedaloties “LV100” organizētajos Baltā galdauta svētkos ar īpašu aktivitāti.

Šī gada 4. maijā “Orkla Confectionery & Snacks Latvija” un iemīļotākais saldumu zīmols “Laima” sveica Latvijas iedzīvotājus Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, piedaloties “LV100” organizētajos Baltā galdauta svētkos ar īpašu aktivitāti.

Pasākuma ietvaros īpaši izveidotā “Laimas” vēstniecībā vairāk nekā 1 800 cilvēku uz mirkli aizdomājās un uzrakstīja atzīšanos mīlestībā Latvijai, norādot to, ko visvairāk mīl savā valstī. Cilvēki Latvijai atzinās mīlestībā par Rīgu, jūru, mājām, pašu valsti kopumā, dabu, ezeriem un gadalaikiem, kā arī par ģimeni un daudz ko citu. No visām Rīgas iedzīvotāju un viesu uzrakstītajām atbildēm tika radīta Latvijas karte, kurā ar savu mīlestības vēstuli cilvēki atzīmēja vietas, kuras Latvijā ir vismīļākā un kur viņi jūtas patiesi brīvi. Visvairāk kartiņas tika pieliktas tieši pie Rīgas jūras līča, kā arī Pierīgā. Papildus tam cilvēki kartē meklēja savas lauku vai dzimtās mājas, norādot, ka tās Latvijā ir vismīļākās un tur jūtas vislaimīgākie.

Papildus tam īpaši patriotiskās noskaņās 4. maija vakarā tika izgaismots vēsturiskais “Laimas” pulkstenis pie Brīvības pieminekļa, kas atskaņoja tautā iecienītas melodijas Latvijai.

Kā ziņots iepriekš, 2017. gada 29. decembrī Latvijā mīlētākais saldumu zīmols “Laima” par godu Latvijas simtgadei atklāja atjaunotu leģendāro “Laimas” pulksteni, piešķirot tam jaunu izskatu, kā arī nebijušus elementus, kas padarījuši to ievērojamāku, spožāku un unikālāku. Viena no pulksteņa jaunajām funkcijām ir laika atskaites veikšana līdz Latvijas simtgadei – 2018. gada 18. novembra plkst. 17:00. Šāds laiks izvēlēts, jo tieši 1918. gada 18. novembrī plkst. 17.00 Rīgas pilsētas II teātra ēkā (tagad – Latvijas Nacionālais teātris) tika parakstīta Latvijas Valsts deklarācija un pasludināta Latvijas Republikas suverenitāte.

Par godu valsts simtgadei, Latvijā iemīļotākais saldumu zīmols “Laima” atbalsta vairākus simtgades pasākumus, tostarp XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkus, vairāku filmu izveidi – “Paradīze 89”, “Dvēseļu Putenis”, “Bille” u.c., kā arī citus kultūras pasākumus, kas ir valstiski nozīmīgi un veicina kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu.

“Laima” par godu šim nozīmīgajam notikumam ir izveidojusi arī īpašu saldumu kolekciju ar jaunu dizaina virzienu. Jaunā kolekcija atspoguļo Latvijas vērtības, kas izdzīvojušas cauri vairākiem gadsimtiem – Latvijas karogs, kultūra, vēsture, daba, tradīcijas, latvju raksti, kā arī iemīļoti objekti – Vecrīgas arhitektūra, jūgendstila dekori, saktas un rotas.