Atklāj rekonstruēto “Laimas” pulksteni

29.12.2017

Šodien, 29.decembrī, Latvijā mīlētākais saldumu zīmols “Laima” par godu Latvijas simtgadei atklāja atjaunotu leģendāro “Laimas” pulksteni, piešķirot tam jaunu izskatu, kā arī nebijušus elementus, kas padarījuši to ievērojamāku, spožāku un unikālāku. Ar svinīgu pasākumu pašā Rīgas centrā jauno “Laimas” pulksteni atklāja Latvijas Republikas kultūras ministre Dace Melbārde, “Orkla Confectionery & Snacks Latvija” valdes priekšsēdētājs Toms Didrihsons, Maestro Raimonds Pauls un dizainers Arvis Sproģis.

Šodien, 29.decembrī, Latvijā mīlētākais saldumu zīmols “Laima” par godu Latvijas simtgadei atklāja atjaunotu leģendāro “Laimas” pulksteni, piešķirot tam jaunu izskatu, kā arī nebijušus elementus, kas padarījuši to ievērojamāku, spožāku un unikālāku. Ar svinīgu pasākumu pašā Rīgas centrā jauno “Laimas” pulksteni atklāja Latvijas Republikas kultūras ministre Dace Melbārde, “Orkla Confectionery & Snacks Latvija” valdes priekšsēdētājs Toms Didrihsons,  Maestro Raimonds Pauls un dizainers Arvis Sproģis.

“Laimas” pulkstenis, būdams precīzākais pulkstenis Rīgā, jau 20. gadsimtā kļuva par iecienītu tikšanās vietu, bet turpmāk tas savā jaunajā veidolā pulcēs ap sevi vēl vairāk cilvēku. Svinīgo pulksteņa apsegu noņemot, leģendāro laikrādi Rīgas centrā šodien atklāja “Orkla Confectionery & Snacks Latvija” valdes priekšsēdētājs Toms Didrihsons.

“”Laimas” pulkstenis ir ievērojams apskates objekts kā steidzīgiem garāmgājējiem, tā arī Rīgas viesiem, romantiķiem un draugiem, kas izvēlas to par tikšanās vietu. Esam gandarīti dāvāt Latvijai šo īpašo dāvanu – skaistu, atjaunotu pulksteni pašā galvaspilsētas sirdī, un esam jo īpaši lepni to padarīt par vienu no spožākajiem un modernākajiem laikrāžiem Latvijā, piešķirot tam vēl nebijušas funkcijas,” stāsta “Orkla Confectionery & Snacks Latvija” valdes priekšsēdētājs Toms Didrihsons.

Viena no pulksteņa jaunajām funkcijām ir laika atskaites veikšana līdz Latvijas simtgadei – 2018. gada 18. novembra plkst. 17:00. Šāds laiks izvēlēts, jo tieši 1918. gada 18. novembrī plkst. 17.00 Rīgas pilsētas II teātra ēkā (tagad – Latvijas Nacionālais teātris) tika parakstīta Latvijas Valsts deklarācija un pasludināta Latvijas Republikas suverenitāte.  Atjaunotā “Laimas” pulksteņa atklāšanā svinīgi laika atskaiti līdz Latvijas simtgadei svinīgi aizsāka Latvijas Republikas kultūras ministre Dace Melbārde.

“”Laimas” pulkstenis ir daudz vairāk par funkcionālu un objektīvu laika rādītāju, tam piemīt arī ievērojama kultūrvēsturiskā vērtība un gadu gaitā šis pulkstenis ir kļuvis par vienu no Rīgas simboliem. Atrodoties pašā Rīgas sirdī, tuvu līdzās Brīvības piemineklim – mūsu valsts galvenajam simbolam, – abas šīs vertikāles – Brīvības piemineklis un “Laimas” pulkstenis – vedina samērot abas – valstiski un personiski nozīmīgās laika dimensijas. Man prieks, ka, rekonstruējot “Laimas” pulksteni, ir padomāts par šo sasaisti, un kā skaista velte Latvijas simtgadei pulkstenis šodien uzsāks skaitīt un rādīt laiku līdz mūsu valsts dzimšanas dienai 2018. gada 18.novembrī,” akcentēja kultūras ministre Dace Melbārde.

Tagad “Laimas” pulkstenis katrā apaļajā stundā priecē garāmgājējus ar kādu no 24 iecienītām Raimonda Paula melodijām, kuras šī gada novembrī speciāli ierakstījis pats Maestro. Šodien svinīgajā atklāšanas pasākumā kā pirmā melodija plkst. 12.00 atskanēja labi zināmā Raimonda Paula “Cielaviņa”.

“Rīgas centrs nav iedomājams bez “Laimas” pulksteņa. Tur notiek gan tikšanās, gan sapazīšanās un arī precēšanās. Joprojām tā ir populārākā kopā saiešanas vieta, tādēļ, ierakstot melodijas, centos tām panākt lirisku noskaņu. Pie “Laimas” pulksteņa varēs dzirdēt dziesmas no septiņdesmitajiem un sešdesmitajiem gadiem, kas veido kā manu, tā arī Latvijas estrādes vēsturi,” sajūtās dalās Maestro Raimonds Pauls.

Kā ziņots iepriekš, atjaunotais “Laimas” pulkstenis ir “Orkla Confectionery & Snacks Latvija” zīmola “Laima” dāvana Latvijai simts gadu jubilejā. Kopumā pulksteņa rekonstrukcijā ieguldīti vairāk nekā 106 tūkstoši eiro. “Laimas” pulksteņa rekonstrukcija noritēja nedaudz vairāk kā mēnesi – no  2017.gada 27.novembra līdz 29.decembrim. Jauno veidolu “Laimas” pulkstenim radījis dizaineris Arvis Sproģis.